آنالیز کوواریانس چند گانه یک طرفه

آنالیز کوواریانس چندگانه یک طرفه One-way MANCOVA با SPSS

زمان مطالعه: ۱۵ دقیقه 

 

 

merci

دریافت آموزش آنالیز کوواریانس چندگانه یک طرفه

شامل ۵۰ دقیقه ویدئو، ۲۷ اسلاید آموزشی، فایل دیتا و نتایج SPSS

در مباحث آمار استنباطی مفهومی به نام آنالیز کوواریانس Analysis of Covariance یا همان ANCOVA وجود دارد که به حذف اثرات کمیت‌های مداخله گر Intervener Variables به منظور بیان نتایج با دقت بیشتر، می‌پردازد. آنالیز کوواریانس مدل پیشرفته‌تر آنالیز واریانس می‌باشد، هنگامی که از تحلیل‌های رگرسیونی نیز استفاده می‌کنیم. تحلیل کوواریانس مناسبترین آزمون آماری برای طرح پیش آزمون و پس آزمون دو گروهی می‌باشد.

در این نوشتار قصد داریم درباره آنالیز کوواریانس چندگانه یک طرفه با نام One-way MANCOVA صحبت کنیم. در مبحث قبلی به آنالیز کوواریانس یک طرفه One way ANCOVA پرداختیم. از اینجا می‌توانید ویدئو و موضوعات مطرح شده آنالیز کوواریانس یک طرفه را مشاهده کنید.

تحلیل کوواریانس چندگانه یک طرفه یا One-way MANCOVA هنگامی مورد استفاده قرار می‌گیرد که بخواهیم اندازه‌های بیش از یک کمیت وابسته Dependent Variables را در بین گروه‌های مستقل یک فاکتور Factor مورد مقایسه قرار دهیم، در حالی که در مطالعه یک مداخله کننده یعنی کووریت Covariate وجود دارد. در شکل زیر می‌توانید نحوه طراحی و مدل آنالیز کوواریانس چندگانه یک طرفه را مشاهده کنید.

مدل خطی آنالیز کوواریانس چندگانه یک طرفه One-way MANCOVA (Multivariate, GLM)

 

ارایه خدمات تحلیل آماری با SPSS

گراف پد ارایه خدمات تحلیل‌های آماری با نرم‌افزار SPSS در تحقیقات و مطالعات را انجام می‌دهد. جهت دریافت نکات بیشتر و نحوه کار می‌توانید مختصری از کار خود را ارسال نمایید. به سرعت تقاضای شما را بررسی و نتایج تحلیل داده‌ها را به صورت اختصاصی و کامل ارسال خواهیم کرد.

گراف پد جمعی از رتبه‌های برتر آزمون دکترا آمار دانشگاه‌های ایران | برجسته در موسسه بین‌المللی تحقیقات | دارای نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران و مجوز رسمی ثبت به شماره ۴۱۸۸۱ و شناسه ملی ۱۴۰۰۶۸۳۲۳۱۹