قبلی
Two way ANOVA با گراف پد پریسم

آنالیز واریانس دوطرفه Two-way ANOVA با گراف پد پریسم

همان گونه که می‌دانید از آنالیز واریانس یک طرفه One-way ANOVA زمانی استفاده می‌کنیم که بخواهیم بیش از دو گروه به عنوان مثال چند Treatment مختلف را با هم مقایسه کنیم.

حال فرض کنید بخواهیم علاوه بر عاملی به نام Treatment که به چند گروه تقسیم شده، فاکتور دیگری مثلا Time را که آن نیز دارای چندین زمان مختلف است، مورد مقایسه قرار دهیم.

 

 

به این نوع مطالعات که دو عامل گروه‌بندی شده (در اینجا Treatment و Time) به صورت هم زمان مورد تحلیل و آنالیز مقایسه‌ای قرار می‌گیرند، Two-way ANOVA گفته می‌شود.

نرم افزار گراف پد دارای بخش و منوی مجزایی جهت انجام این نوع مطالعات می‌باشد. گراف پد، علاوه بر تحلیل، نمودار و گراف Two-way را نیز به سادگی برای شما رسم می‌کند.
Two way ANOVA با گراف پد پریسم

 

چگونه به این مقاله رفرنس دهیم

GraphPad Statistics (2019). Two-way ANOVA with GraphPad Prism. Statistical tutorials and software guides. Retrieved Month, Day, Yearfrom https://graphpad.ir/two-way-anova/.php

For example, if you viewed this guide on 12th January 2022, you would use the following reference

GraphPad Statistics (2019). Two-way ANOVA with GraphPad Prism. Statistical tutorials and software guides. Retrieved January, 12, 2022, from https://graphpad.ir/two-way-anova/.php

ارایه خدمات تحلیل و مشاوره آماری

گراف پد برای شما خدمات مشاوره و انجام انواع تحلیل‌های آماری را ارایه می‌دهد. جهت دریافت نکات بیشتر بهتر است با ما تماس بگیرید.

    گراف پد جمعی از رتبه‌های برتر آزمون دکترا آمار دانشگاه‌های ایران | برجسته در موسسه بین‌المللی تحقیقات | دارای نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران و مجوز رسمی ثبت به شماره ۴۱۸۸۱ و شناسه ملی ۱۴۰۰۶۸۳۲۳۱۹