رگرسیون پواسن

رگرسیون پواسن Poisson regression و مدل‌بندی تعداد پیشامدهای COVID-19

زمان مطالعه: 3 دقیقه 

 

ریسرچ گیت ResearchGate مدتی است، بخشی با نام COVID-19 در سامانه خود ایجاد کرده است.
در این بخش تحقیقات، سوالات و مباحث علمی و تخصصی مربوط به بیماری کرونا به صورت ساختار یافته و نظام مند، که در سرتاسر جهان انجام گرفته و یا در حال انجام است، قرار گرفته است.
 
در حال حاضر 18967 محقق در موضوع COVID-19 نتیجه مطالعات و یا سوالات خود را در این بخش گزارش کرده‌اند. می‌توانید، این صفحه را فالو کرده و از جدیدترین نتایج به دست آمده، مطلع شوید. لینک آن را برایتان قرار داده‌ام.
 
نکته دیگر اینکه در مطالعات آماری، یک  مدل رگرسیونی از نوع غیرخطی با نام رگرسیون پواسن Poisson Regression وجود دارد. کاربرد آن البته به ندرت و مربوط به مواردی است که پدیده مورد بررسی خود دارای توزیع آماری پواسن Poisson Distribution باشد. نرم‌افزار گراف پد در ورژن‌های 8.3 و 8.4 خود به ارایه تحلیل این نوع مدل رگرسیونی نیز پرداخته است.
 
این مطلب را از آن جهت بیان کردم که اغلب تحقیقات آماری جهت مدل بندی COVID-19 با همین مدل رگرسیونی پواسن انجام می‌شود. به نظر میرسد، تعداد رخداد و پیشامد بیماری خود دارای توزیع پواسن است‌.
با سرچ کلمه Poisson Regression در لینک زیر میتوانید مطالعاتی در زمینه رگرسیون پواسن و فراوانی های رخداده بیماری کرونا را مشاهده کنید.
 

 

چگونه به این مقاله رفرنس دهیم

GraphPad Statistics (2020). Poisson regression and modeling of COVID-19 events. Statistical tutorials and software guides. Retrieved Month, Day, Yearfrom https://graphpad.ir/poisson-regression-covid19-researchgate/.php

For example, if you viewed this guide on 12th January 2022, you would use the following reference

GraphPad Statistics (2020). Poisson regression and modeling of COVID-19 events. Statistical tutorials and software guides. Retrieved January, 12, 2022, from https://graphpad.ir/poisson-regression-covid19-researchgate/.php

 

ارایه خدمات تحلیل و مشاوره آماری

گراف پد برای شما خدمات مشاوره و انجام انواع تحلیل‌های آماری را ارایه می‌دهد. جهت دریافت نکات بیشتر بهتر است با ما تماس بگیرید.

گراف پد جمعی از رتبه‌های برتر آزمون دکترا آمار دانشگاه‌های ایران | برجسته در موسسه بین‌المللی تحقیقات | دارای نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران و مجوز رسمی ثبت به شماره ۴۱۸۸۱ و شناسه ملی ۱۴۰۰۶۸۳۲۳۱۹