Entering replicate data

مثال آموزشی Column Entering Replicate Data با نرم‌افزار گراف پد

زمان مطالعه: 9 دقیقه 

 

 
 

 

در مثال زیر با استفاده از نرم‌افزار گراف پد پریسم، نشان داده‌ایم، چگونه می‌توان به سادگی برای چند گروه که به صورت ستونی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند، نمودار رسم کرد. این مثال با نام Entering replicate data در دسته تحلیل‌های Column و در بخش Error bars in column tables قرار دارد. فایل مثال را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

وقتی مثال را Create می‌کنیم با داده‌های زیر روبه‌رو می‌شویم. همان‌گونه که مشاهده می‌کنید و در Note مثال نیز آمده است، می‌خواهیم انواع گراف‌هایی را که می‌توانیم برای این داده‌ها رسم کنیم، مشاهده نماییم. داده‌ها در سه ستون و یا همان سه گروه با نام‌های Untreated ، Placebo و Treated آمده است.

با کلیک بر روی شیت با نام Column: Entering replicate data در بخش Graphs از پنجره سمت راست (Navigator Panel) می‌توان انواع نمودارهای قابل رسم برای این داده‌ها را مشاهده کرد.

در اینجا در بخش Graph family و در کادر کشویی مقابل آن می‌توان نوع نموداری را که می‌خواهیم رسم کنیم، انتخاب کنیم. از آن‌جا که در ابتدا این مثال در دسته تحلیل‌های Column قرار داشت، بنابراین آن را به همان صورت Column قرار می‌دهیم.

پس از آن سه تب مختلف با نام‌های Box and violin ،Individual values و Mean/median & error دیده می‌شود. بر روی هر کدام از تب‌ها که کلیک کنیم، می‌توان نمودارهای ستونی مرتبط با همان تب را مشاهده کرد.

در تصاویر زیر، چندین گراف با استفاده از همین تب‌ها بر روی داده‌های مثال Entering replicate data رسم شده است. می‌توانید خودتان نیز به سادگی امتحان کرده و این گراف‌ها را به دست آورید. با استفاده از یک layout در گراف پد، این گراف‌ها را در یک تصویر کنار هم قرار داده‌ایم.

همه این تصاویر بر روی همین داده‌های مثال  Entering replicate data رسم شده است. با کلیک بر روی هر کدام از گراف‌ها می‌توان پنجره Format Graph را باز کرده و با استفاده از آن به اصلاح و ویرایش دلخواه گراف رسم شده، پرداخت.

 

چگونه به این مقاله رفرنس دهیم

GraphPad Statistics (2019). Column Entering Replicate Data Tutorial with GraphPad Prism Software. Statistical tutorials and software guides. Retrieved Month, Day, Yearfrom https://graphpad.ir/column-entering-replicate-data/.php

For example, if you viewed this guide on 12th January 2022, you would use the following reference

GraphPad Statistics (2019). Column Entering Replicate Data Tutorial with GraphPad Prism Software. Statistical tutorials and software guides. Retrieved January, 12, 2022, from https://graphpad.ir/column-entering-replicate-data/.php

 

ارایه خدمات تحلیل و مشاوره آماری

گراف پد برای شما خدمات مشاوره و انجام انواع تحلیل‌های آماری را ارایه می‌دهد. جهت دریافت نکات بیشتر بهتر است با ما تماس بگیرید.

گراف پد جمعی از رتبه‌های برتر آزمون دکترا آمار دانشگاه‌های ایران | برجسته در موسسه بین‌المللی تحقیقات | دارای نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران و مجوز رسمی ثبت به شماره ۴۱۸۸۱ و شناسه ملی ۱۴۰۰۶۸۳۲۳۱۹