تفاوت Prism 8

تفاوت صفحه ورودی Prism 8 با ورژن‌های قبلی

زمان مطالعه: 4 دقیقه 

 

از این پس سعی می‌کنم درباره ورژن 8 نرم‌افزار گراف پد که به تازگی ارایه شده است، صحبت کنیم. هنگامی که نرم‌افزار پریسم 8 را باز می‌کنیم، با دو تفاوت عمده نسبت به سایر ورژن‌های نرم‌افزار روبه‌رو می‌شویم.

 

 

یک نکته قبل از بیان تفاوت‌ها اینکه، Prism 8 برای ویندوزهای 32 و 64 بیتی به صورت جداگانه عرضه شده است، بنابراین قبل از نصب برنامه، دریابیم که سیستم عامل شما چند بیتی است.

اولین تفاوت Prism 8 با ورژن‌های پایین‌تر اضافه شدن دسته تحلیل‌هایی با نام‌های Multiple Variables و Nested در بخش New table & graph در همان صفحه اول ورودی پریسم 8 است.

 

 

این دو دسته تحلیل جدید، به ارایه آنالیزهای رگرسیونی و همبستگی چند بعدی و آزمون‌های مقایسه واریانس و میانگین تودرتو، می‌پردازند.

تفاوت عمده دیگر این است که داده‌ها و مثال‌های آموزشی صفحه نخست، در حالتی فعال و نمایان می‌شوند که گزینه Start with sample data to follow a tutorial در کادر Data table انتخاب شود.

پریسم در ورژن جدید خود مثال‌های آموزشی بیشتری ارایه و آن‌ها را در گروه‌های همانند تفکیک کرده است.

 

چنانچه گزینه Enter or import data into a new table را انتخاب کنید، می‌توانید خودتان داده‌ها را وارد کرده و یا از محیط دیگری مانند اکسل، داده‌ها را به نرم‌افزار پریسم Export کنید. در این حالت دیگر داده‌های آموزشی و مثال‌های پریسم، نمایش داده نمی‌شوند.

 

در ویدئو زیر نگاهی کوتاه به جدیدترین نسخه GraphPad prism 8 بیندازید. درباره این نرم‌افزار خوب و ورژن حرفه‌ای شماره 8 آن در آینده بیشتر خواهم نوشت.

 

 

ارایه خدمات تحلیل آماری با GraphPad Prism

ما در گراف پَد ارایه خدمات تحلیل‌های آماری با نرم‌افزار Graphpad Prism در تحقیقات و مطالعات را انجام می‌دهیم. جهت دریافت نکات بیشتر و نحوه کار می‌توانید تماس بگیرید. به سرعت تقاضای شما را بررسی و نتایج تحلیل داده‌ها را به صورت اختصاصی و کامل ارسال خواهیم کرد.

گراف پد جمعی از رتبه‌های برتر آزمون دکترا آمار دانشگاه‌های ایران | برجسته در موسسه بین‌المللی تحقیقات | دارای نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران و مجوز رسمی ثبت به شماره ۴۱۸۸۱ و شناسه ملی ۱۴۰۰۶۸۳۲۳۱۹