تحلیل میانگین و واریانس

تحلیل‌های مبتنی بر چند عدد در Prism

زمان مطالعه: 3 دقیقه 

 

گاهی اوقات در یک مطالعه به اعداد و اندازه‌های به دست آمده به ازای هر فرد یا مورد، دسترسی نداریم. بلکه فقط یک گزارش از آماره‌های آن‌ها مانند میانگین و انحراف معیار هر گروه در اختیار ما است. به عنوان مثال جدول یافته‌های زیر را نگاه کنید.

 

در این جدول فقط یافته‌های میانگین، انحراف معیار و تعداد در هر گروه برای ما مشخص شده است و ما به داده‌ها و اندازه‌های هر گروه دسترسی نداریم.

در این مطالعه می‌خواهیم به مقایسه بین گروه‌ها بپردازیم و گراف آن‌ها را نیز رسم کنیم.

به سادگی در گراف پد پریسم و از گزینه Column در بخش New table & graph می‌توانیم، Enter and plot …. را انتخاب کنیم. به تصویر زیر نگاه کنید.

حال در پنجره باز شده نام گروه‌ها و اندازه‌های عددی آماره‌های بالا را مانند تصویر زیر وارد کنید.

حال از منو Analyze به سادگی می‌توانید تحلیل را انجام دهید. بقیه مراحل، نتایج و گراف رسم شده را در ویدئو زیر مشاهده کنید.

 

 
 

 

 

چگونه به این مقاله رفرنس دهیم

GraphPad Statistics (2018). Numerical analysis based on Prism. Statistical tutorials and software guides. Retrieved Month, Day, Yearfrom https://graphpad.ir/mean-sd-n/.php

For example, if you viewed this guide on 12th January 2022, you would use the following reference

GraphPad Statistics (2018). Numerical analysis based on Prism. Statistical tutorials and software guides. Retrieved January, 12, 2022, from https://graphpad.ir/mean-sd-n/.php

 

ارایه خدمات تحلیل و مشاوره آماری

گراف پد برای شما خدمات مشاوره و انجام انواع تحلیل‌های آماری را ارایه می‌دهد. جهت دریافت نکات بیشتر بهتر است با ما تماس بگیرید.

گراف پد جمعی از رتبه‌های برتر آزمون دکترا آمار دانشگاه‌های ایران | برجسته در موسسه بین‌المللی تحقیقات | دارای نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران و مجوز رسمی ثبت به شماره ۴۱۸۸۱ و شناسه ملی ۱۴۰۰۶۸۳۲۳۱۹