تحلیل میانگین و واریانس

تحلیل‌های مبتنی بر چند عدد در Prism

زمان مطالعه: 3 دقیقه 

 

گاهی اوقات در یک مطالعه به اعداد و اندازه‌های به دست آمده به ازای هر فرد یا مورد، دسترسی نداریم. بلکه فقط یک گزارش از آماره‌های آن‌ها مانند میانگین و انحراف معیار هر گروه در اختیار ما است. به عنوان مثال جدول یافته‌های زیر را نگاه کنید.

 

در این جدول فقط یافته‌های میانگین، انحراف معیار و تعداد در هر گروه برای ما مشخص شده است و ما به داده‌ها و اندازه‌های هر گروه دسترسی نداریم.

در این مطالعه می‌خواهیم به مقایسه بین گروه‌ها بپردازیم و گراف آن‌ها را نیز رسم کنیم.

به سادگی در گراف پد پریسم و از گزینه Column در بخش New table & graph می‌توانیم، Enter and plot …. را انتخاب کنیم. به تصویر زیر نگاه کنید.

حال در پنجره باز شده نام گروه‌ها و اندازه‌های عددی آماره‌های بالا را مانند تصویر زیر وارد کنید.

حال از منو Analyze به سادگی می‌توانید تحلیل را انجام دهید. بقیه مراحل، نتایج و گراف رسم شده را در ویدئو زیر مشاهده کنید.

 

ارایه خدمات تحلیل آماری با GraphPad Prism

ما در گراف پَد ارایه خدمات تحلیل‌های آماری با نرم‌افزار Graphpad Prism در تحقیقات و مطالعات را انجام می‌دهیم. جهت دریافت نکات بیشتر و نحوه کار می‌توانید تماس بگیرید. به سرعت تقاضای شما را بررسی و نتایج تحلیل داده‌ها را به صورت اختصاصی و کامل ارسال خواهیم کرد.

گراف پد جمعی از رتبه‌های برتر آزمون دکترا آمار دانشگاه‌های ایران | برجسته در موسسه بین‌المللی تحقیقات | دارای نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران و مجوز رسمی ثبت به شماره ۴۱۸۸۱ و شناسه ملی ۱۴۰۰۶۸۳۲۳۱۹