ورود داده ها به پریسم

ورود داده‌ها به نرم‌افزار GraphPad

زمان مطالعه: 3 دقیقه 

 

یکی از سوالات رایج، نحوه ورود داده‌ها به نرم‌افزار گراف پد است. پاسخ به این سوال بسیار ساده است. تنها کافی است شما قبل از ورود داده‌ها، چارچوب طرح خود را مشخص کنید.

به عنوان مثال اگر می‌خواهید دو یا چند گروه را با هم مقایسه کنید، در همان پنجره ابتدایی پریسم از بخش New table & graph گزینه Column را انتخاب کنید.

هنگامی که این گزینه را انتخاب می‌کنید، در قسمت سمت راست پنجره ورودی نرم‌افزار، انواع تحلیل‌ها و داده‌های مرتبط با همین گزینه Column برای شما فعال می‌شود.

در بخش Use tutorial data انواع مثال‌ها و داده‌های آموزشی نرم‌افزار قرار دارد. به عنوان مثال اگر مطالعه شما مقایسه بین دو گروه است، بسته به مستقل یا جفتی بودن دو گروه، یکی از مثال‌های t test – Unpaired یا t test Paired را انتخاب کنید.

مثلا من t test Unpaired را انتخاب کرده‌ام. وقتی دکمه Create را میزنم، پنجره و داده‌های زیر برای من باز می‌شود.

حال به سادگی هم می‌توانم داده‌های مطالعه خود را به جای داده‌های مثال نرم‌افزار وارد کنم و هم اسامی ستون‌ها را به دلخواه خودم بنویسم.

این فرایند برای سایر تحلیل‌ها در گراف پد نیز برقرار است. به عنوان مثال من در ویدئو زیر، یک مقایسه بین چند گروه داشته‌ام. پس یک مثال آموزشی ANOVA را باز کرده‌ام.

 

 
 

 

 

چگونه به این مقاله رفرنس دهیم

GraphPad Statistics (2018). Enter data into GraphPad software. Statistical tutorials and software guides. Retrieved Month, Day, Yearfrom https://graphpad.ir/data-entry-in-graphpad-prism/.php

For example, if you viewed this guide on 12th January 2022, you would use the following reference

GraphPad Statistics (2018). Enter data into GraphPad software. Statistical tutorials and software guides. Retrieved January, 12, 2022, from https://graphpad.ir/data-entry-in-graphpad-prism/.php

 

ارایه خدمات تحلیل و مشاوره آماری

گراف پد برای شما خدمات مشاوره و انجام انواع تحلیل‌های آماری را ارایه می‌دهد. جهت دریافت نکات بیشتر بهتر است با ما تماس بگیرید.

گراف پد جمعی از رتبه‌های برتر آزمون دکترا آمار دانشگاه‌های ایران | برجسته در موسسه بین‌المللی تحقیقات | دارای نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران و مجوز رسمی ثبت به شماره ۴۱۸۸۱ و شناسه ملی ۱۴۰۰۶۸۳۲۳۱۹