ورود داده ها به پریسم

ورود داده‌ها به نرم‌افزار GraphPad

زمان مطالعه: 3 دقیقه 

 

یکی از سوالات رایج، نحوه ورود داده‌ها به نرم‌افزار گراف پد است. پاسخ به این سوال بسیار ساده است. تنها کافی است شما قبل از ورود داده‌ها، چارچوب طرح خود را مشخص کنید.

به عنوان مثال اگر می‌خواهید دو یا چند گروه را با هم مقایسه کنید، در همان پنجره ابتدایی پریسم از بخش New table & graph گزینه Column را انتخاب کنید.

هنگامی که این گزینه را انتخاب می‌کنید، در قسمت سمت راست پنجره ورودی نرم‌افزار، انواع تحلیل‌ها و داده‌های مرتبط با همین گزینه Column برای شما فعال می‌شود.

در بخش Use tutorial data انواع مثال‌ها و داده‌های آموزشی نرم‌افزار قرار دارد. به عنوان مثال اگر مطالعه شما مقایسه بین دو گروه است، بسته به مستقل یا جفتی بودن دو گروه، یکی از مثال‌های t test – Unpaired یا t test Paired را انتخاب کنید.

مثلا من t test Unpaired را انتخاب کرده‌ام. وقتی دکمه Create را میزنم، پنجره و داده‌های زیر برای من باز می‌شود.

حال به سادگی هم می‌توانم داده‌های مطالعه خود را به جای داده‌های مثال نرم‌افزار وارد کنم و هم اسامی ستون‌ها را به دلخواه خودم بنویسم.

این فرایند برای سایر تحلیل‌ها در گراف پد نیز برقرار است. به عنوان مثال من در ویدئو زیر، یک مقایسه بین چند گروه داشته‌ام. پس یک مثال آموزشی ANOVA را باز کرده‌ام.

 

ارایه خدمات تحلیل آماری با GraphPad Prism

ما در گراف پَد ارایه خدمات تحلیل‌های آماری با نرم‌افزار Graphpad Prism در تحقیقات و مطالعات را انجام می‌دهیم. جهت دریافت نکات بیشتر و نحوه کار می‌توانید تماس بگیرید. به سرعت تقاضای شما را بررسی و نتایج تحلیل داده‌ها را به صورت اختصاصی و کامل ارسال خواهیم کرد.

گراف پد جمعی از رتبه‌های برتر آزمون دکترا آمار دانشگاه‌های ایران | برجسته در موسسه بین‌المللی تحقیقات | دارای نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران و مجوز رسمی ثبت به شماره ۴۱۸۸۱ و شناسه ملی ۱۴۰۰۶۸۳۲۳۱۹