Heat map prism

روندهای مشابه در گروه حمل و نقل بورس تهران، رسم Heat Map با GraphPad Prism

زمان مطالعه: 10 دقیقه 

 

رسم نمودارهای Heat Map از مزایای نرم‌افزار گراف پد به حساب می‌آید. Heat Mapها همان‌گونه که از نام آن‌ها برمی‌آید، گراف‌هایی هستند که براساس شدت و ضعف رنگ‌ها، یا طیفی از رنگ‌های کمرنگ تا پررنگ، اطلاعات و یافته‌های آماری ارایه می‌دهند.

در شکل زیر می‌توانید Heat Map اندازه ارتباط و همبستگی بین نمادهای مختلف گروه حمل و نقل در بورس تهران را مشاهده کنید.

 

خانه‌های پررنگ‌تر بیانگر مشابهت بیشتر روند نمادها با یکدیگر است. 

داده‌ها در یک روند بلندمدت و از روز عرضه هر نماد در بورس تهران مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

در جدول زیر می‌توانید اندازه همبستگی بین نمادها را با یکدیگر مشاهده کنید.

همچنین در Dendrogram زیر سعی شده است نمادها با یکدیگر ترکیب شود. مراحل و نحوه ترکیب نمادهای گروه حمل و نقل با یکدیگر را می‌توانید در شکل زیر مشاهده کنید.

 

در زمینه Heat Mapها کمی با پریسم کار کنید. نتایج بیشتری نیز پریسم برای شما دارد. منظور من این است که با استفاده از پریسم می‌توانید به جای نمایش یک عدد در هر خانه Heat Map با آماره‌ای از اعداد، مثلاً میانگین یک ستون از داده‌ها، روبه‌رو شوید. این مطلب نیز یک مزیت گراف پد است.

ارایه خدمات تحلیل آماری با GraphPad Prism

ما در گراف پَد ارایه خدمات تحلیل‌های آماری با نرم‌افزار Graphpad Prism در تحقیقات و مطالعات را انجام می‌دهیم. جهت دریافت نکات بیشتر و نحوه کار می‌توانید تماس بگیرید. به سرعت تقاضای شما را بررسی و نتایج تحلیل داده‌ها را به صورت اختصاصی و کامل ارسال خواهیم کرد.

 

گراف پد جمعی از رتبه‌های برتر آزمون دکترا آمار دانشگاه‌های ایران | برجسته در موسسه بین‌المللی تحقیقات | دارای نماد اعتماد الکترونیک از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ایران و مجوز رسمی ثبت به شماره ۴۱۸۸۱ و شناسه ملی ۱۴۰۰۶۸۳۲۳۱۹